W minionym tygodniu w świetlicy klas 1-3 odbyło się przedstawienie pt. ”Świat Cukierków” odegrane przez trzy młode aktorki-wizjonerki-narratorki. Uczennice wraz z wychowawcą świetlicy przygotowali odpowiednią scenę wraz z cukierkowymi kukiełkami, które stały się bohaterkami wydarzenia.

Tym razem uczniowie klas 1-3 mogli nie tylko oglądać spektakl, ale przede wszystkim brać w nim udział i dobrze się bawić poprzez wejście w relację z aktorami (kukiełkami). W naszej pamięci na długo  pozostaną wspomnienia dobrej zabawy, opowiadanych żarcików, trudnych zagadek czy morału o mądrych i zdrowych cukierkach. Tak, toprawda, takie cukierki istnieją!

Nasze teatrzyki zachęcają uczniów do przezwyciężania nieśmiałości i tremy przed widownią, rozwijania twórczego myślenia i wyobraźni, improwizacji, ćwiczenia pamięci, ale również pozwalają przenieść się do innej rzeczywistości.

Gratulujemy Zosi, Karolinie oraz Mai zaangażowania oraz pomysłu na kolejną realizację teatrzyku kukiełkowego. Zabawa w teatr dostarcza nam wiele radości. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.