Gabriela   Jarzynka   z klasy Va zdobyła III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Polonistyczno-Artystycznym „Odkryj lektury – na nowo”
Gabrysia opracowała zasady gry planszowej „Słowa z kapelusza” na podstawie książki „Alicja w Krainie Czarów” Lewisa Carrolla. Gra polegająca na tworzeniu nowych wyrazów rozwija wyobraźnię językową i twórcze myślenie.

Z wypowiedzi mamy Gabrysi:

Wykonanie pracy do 1 etapu i przygotowania do 2 etapu na pewno były dla Gabrysi frajdą. Nagranie do gry finałowej, która odbywała się online, okazało się dużym wyzwaniem, ale dzięki temu każde następne wystąpienie będzie dla niej łatwiejsze. Gabrysia nauczyła się na pewno tego, że to nie jest wstyd zrobić coś wartościowego i pokazać innym, czym się interesuje. I że warto czasem podjąć dodatkowy wysiłek. Samo oglądanie prac pozostałych uczestników, ich sposobu prezentacji też pokazało jej różnorodne podejścia do tematu, talenty innych dzieci, rozmaitość sposobów autoprezentacji. Bardzo cenna lekcja i ciekawa przygoda.

Gratulujemy, Gabrysiu!