ekologia13 czerwca br. odbyła się XI Sesja Ekologiczna w Zespole Szkół w Otrębusach – „EKOLOGIA W MIEŚCIE” aktywnie i z wielkim zaangażowaniem wzięli udział nasi uczniowie. W ramach sesji odbyła się m.in. konkurs plastyczny – „Moje wymarzone miasto ekologiczne” dla uczniów klas IV-VI Szkoły Podstawowej, w którym nasze uczennice zajęły – I miejsce Karolina Gwardys kl. IV a i III miejsce Zofia Goyke kl. VI b.

Wyróżnienie otrzymała Aleksandra Obrycka kl. V b. Obyła się również prezentacja przeprowadzonych przez uczniów sond ulicznych na wcześniej wylosowanych tematach – my realizowaliśmy – „Oszczędzamy energi® i wodę”-Adam Zduleczny IIA, Anna Malaszewska IIA, Oliwia Kowalska IIIA to autorzy. Wzięliśmy udział w quizie na spostrzegawczość (temat dotyczył sond ulicznych) – Julita Władyka IIIB, Michał Kowalski IIIA oraz Błażej Wróblewski IIIB zajęli II miejsce równorzędnie z gimnazjum w Otrębusach, z gimnazjum w Żółwinie. I miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum nr 1 w Brwinowie. Miłym akcentem było wręczenie wylosowanym spośród publiczności osób upominków przygotowanych przez uczniów: Zuzię Skrzypczyniską IIA, Julię Falkowską IIA, Kasię Wroczyńską IIIA oraz Igę Matogę IIB. Wiersz do prezentów napisała Anna Malaszewska IIA.
Sesja zakończyła się wykonaniem piosenki zgodnej z tematem – „EKOLOGIA W MIESCIE”. Nas reprezentowały Małgorzata Kuszlewska IIA , Julia Burzec IIA oraz Paulina Koszewska IIA w piosence „GEST DLA ZIEMI”. Dziękujemy za wielką pomoc w przygotowaniu sesji: pani Annie Goyke oraz pani Aldonie Pomianowskiej.

M. Pełka, H. Sadowska