Drodzy Uczniowie , Szanowni Rodzice,
miło nam poinformować, że w naszej szkole rozpoczynamy akcję ,,Nie kupuj – adoptuj” mającą na celu pomoc w znalezieniu domu pełnego ciepła i miłości dla zwierząt, które na taki dom czekają.

W pierwszym tygodniu każdego miesiąca (począwszy od grudnia),na stronie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Brwinowie publikowane będzie zdjęcie milusińskiego, który to skradł nasze serca wraz z krótkim opisem jego historii. Każdy etap akcji będzie również zamieszczany w postach aplikacji Facebook w profilu Zespołu pedagogów i psychologów ZSO Brwinów https://www.facebook.com/profile.php?id=100063503949379, do którego odwiedzania serdecznie zapraszamy.

Osobę/klasę, która przyczyni się do znalezienia domu dla naszego kota/psa lub sama będzie miała możliwość stworzyć dla nich dom, zapraszamy do pamiątkowego zdjęcia wraz z adoptowanym milusińskim 🙂 Zdjęcie opublikujemy w celu podzielenia się z wszystkimi Państwem tą wspaniałą informacją.

Pamiętajmy o tym, że adopcja zwierząt musi być decyzją przemyślaną i odpowiedzialną, gdyż zwierzęta szybko przywiązują się one do ludzi.

Oczywistym jest, że często mimo szczerych chęci nie każdy ma możliwość przygarnięcia kota/psa. Spowodowane jest to chociażby takimi czynnikami jak posiadanie już zwierząt, nie wystarczające warunki lokalowe, alergia itd. Udział w akcji może jednak wziąć każdy poprzez jej rozpowszechnianie np. na swoich profilach społecznościowych, czy pytaniem o możliwość adopcji wśród bliskich, rodziny, znajomych.

Do włączenia się w akcję zachęcamy całą społeczność szkolną : uczniów wraz z wychowawcami klas , rodziców, dyrekcję szkoły, całą kadrę pedagogiczną , samorządy , oraz wszystkich, którzy są chętni czynić dobro, bo … tylko dobrzy ludzie kochają zwierzęta.

Realizatorzy akcji:

Marta Wojciechowska
Katarzyna Natkańska
Hanna Sadowska