WP_20141129_10_04_22_Pro29 listopada w Zespole Szkół Ogólnokształcących odbyły się warsztaty metodyczne Rugby Tag na lekcji wychowania fizycznego. Rugby tag to bezkontaktowa forma gry, idealna do fizycznego rozwoju dzieci i młodzieży. W szkoleniu brali udział nauczyciele wychowania fizycznego naszej szkoły oraz szkoły w Żółwinie. Zajęcia poprowadziła mazowiecki Oficer Rozwoju Rugby Pani Anna Tkaczuk. Warsztaty rozpoczęliśmy częścią teoretyczną, na której poznaliśmy przepisy rugby tag. Później na hali sportowej odbyła się część praktyczna, która dostarczyła nam wiele radości. Pani Anna Tkaczuk poprowadziła gry i zabawy ruchowe z piłką do rugby oraz ćwiczenia doskonalące umiejętności techniczne i taktyczne. Na zakończenie warsztatów braliśmy udział w mini turnieju rugby, w który wszyscy bardzo się zaangażowali. Pragnę nadmienić, że szkolenie było bezpłatne a szkoła pozyskała nowy sprzęt do gry.
Relacja z warsztatów i zdjęcia; Małgorzata Laskowska