IWASZK01-150x150W tym roku uczniowie tradycyjnie już uczcili rocznicę śmierci patrona szkoły, Jarosława Iwaszkiewicza. Nad obchodami czuwały Panie pracujące w bibliotece: p. Agata Adamaszek, p. Barbara Żak-Pławska oraz p. Grażyna Kozielewska.
Co roku uczniowie biorą udział w konkursie związanym z życiem i twórczością Jarosława Iwaszkiewicza. Tegoroczny temat prac brzmiał: Związek Jarosława Iwaszkiewicza z Brwinowem.
Poniedziałkowy apel był doskonałą okazją, by pokazać nagrodzone prace. Zwycięzcami byli:
– I miejsce ex aequo: uczniowie z klasy V a oraz Zofia Goyke z VI b;
-II miejsce: uczniowie z klasy VI d;
-wyróżnienie: uczniowie z klasy III a.
Uroczystość tę uświetniła recytacja uczniów nagrodzonych w gminnym konkursie. Z klas I-III zaprezentowali się: Adam Kowalczyk i Bartek Pawlak, natomiast z klas IV-VI Zosia Goyke, Ola Obrycka i Magda Brudnowska.
Gościem specjalnym była p. Ewa Cieślak-kustosz Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku. Z pasją opowiedziała dzieciom o patronie ich szkoły.