Pszczoły w ogrodzie przy Zagrodzie to tytuł autorskiego programu edukacyjnego realizowanego przez Gminę Brwinów. Klasy VIa, VIb, VIc udały się 11. 06.2019r. do zagrody w celu uczestniczenia w projekcie edukacyjnym pod patronatem Gminy Brwinów.

W ogrodzie przy dworku Zagroda zostały umieszczone domki dla pszczół murarek. Opiekunem projektu jest pan Jakub Jarosiński, który opowiadał z wielką pasją o owadach. Uczniowie dowiedzieli się bardzo ciekawe informacje na temat świata pszczół murarek. Dowiedzieliśmy się ,że pszczoły te nie wytwarzają miodu ale są niezwykle pożyteczne ponieważ zapylają kwiaty. Posiadają żądło , którego jednak nie używają. Więc śmiało mogliśmy obserwować jak wlatują do specjalnie przygotowanych domków niosąc pyłek. Dowiedzieliśmy się, że pszczoły najchętniej zakładają gniazda w pustych łodygach roślin i różnego rodzaju otworach np. starych glinianych chatach. Uczniowie zadawali bardzo dużo pytań dotyczących różnych owadów. Były to bardzo ciekawe zajęcia , które uświadomiły uczniom jak bardzo potrzebny i inspirujący jest świat owadów.
Hanna Sadowska