Tegoroczne projekty gimnazjalne klasy 2a odbyły się 20 marca. Hasłem przewodnim był wolontariat, który uczniowie przedstawiali w wymyślonych scenkach.

Jako pierwsza wystąpiła grupa, która opowiadała o schronisku. Można było dowiedzieć się wielu ciekawych i ważnych rzeczy, a specjalnym gościem był pies. Następnie mogliśmy zobaczyć czym zajmują się wolontariusze Caritasu, w filmie nagranym przez drugi zespół. Kolejno zetknęliśmy się z formami pomocy ludziom znajdującym się w hospicjum. Ostatnia drużyna przybliżyła nam działalność Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Uważam, że było to ciekawe doświadczenie, ponieważ mogliśmy wcielić się w rolę wolontariuszy i poznać jak wygląda ich praca. Na szczęście wszyscy pokonali tremę i z pewnością będą miło wspominać to wydarzenie.
Gabriela Konarska II a

Każda klasa druga miała w obowiązku zaliczyć w tym roku projekt gimnazjalny. Uczniowie zostali podzieleni na grupy, z tematami dotyczącymi dbałości o siebie i pomaganiu innym. Naszej klasie został przydzielony temat zdrowego żywienia, fitnesu oraz dbałości o włosy i cerę.
W prezentacji o tym jak zdrowo się odżywiać, krótko i ciekawie przedstawiliśmy łatwe przepisy oraz ciekawostki. Przygotowując się do wystąpienia przeprowadziliśmy ankietę, dotyczącą śniadań.
Kolejna grupa przygotowała informacje i porady jak zdrowo i bezpiecznie ćwiczyć. Ćwiczenia zostały oczywiście przedstawione na żywo publiczności zarówno w wersji damskiej, jak i męskiej.
Następnie dowiedzieliśmy się co nieco o włosach, czyli jak pielęgnować oraz uświadomiono nas o złych nawykach, które mogą je osłabić . Na koniec odbył się pokaz fryzur przygotowanych uprzednio przez fryzjerów.
Alina Grzyb II b

W dnu 21 marca klasa IIc przeprowadziła pokaz w ramach projektów gimnazjalnych. Klasa została podzielona na 4 grupy z następującymi tematami: wojsko, straż pożarna, WOPR, oparzenia. Projekty miały na celu pokazanie jak ważna jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy i jej prawidłowe wykonanie. Wykłady były prowadzone pod okiem specjalisty do spraw ratownictwa medycznego Pana Mirosława Dubieleckiego.
Izabela Cwalina IIc