8 stycznia 2024 r. odbyło się uroczyste podsumowanie współpracy z Fundacją Formika Dzieciom. Młodzież naszej szkoły zaprezentowała efekt pracy w ramach projektu „Power4Future_lokalnie”.

W październiku uczniowie uczestniczyli w warsztatach rozwojowych „Działaj Lokalnie”. Odbyły się zajęcia z zarządzania projektami, z autoprezentacji i storytellingu,  warsztaty jak dobrze planować i osiągać cele oraz jak zrealizować mini-projekt na rzecz lokalnej społeczności.
Młodzież w swoich zespołach zdobywała praktyczną wiedzę, zupełnie inną niż w szkolnej ławce.

Nad swoimi projektami młodzież pracowała w trzech  zespołach projektowych. Każda grupa na realizacje zaplanowanych przez siebie działań otrzymały stypendium w wysokości 600zł.

Zespół pierwszy zaprosił rodziców i młodzież na „Wieczór mikołajkowy offline”. Były konkursy z nagrodami i seans filmowy przy zimowej herbacie i popcornie. Dziękujemy @JuliuszWiśniewski, @WiktoriaKustosz, @Olga Bykowska i @ZaharBarański za niezwykłą przygodę podczas świątecznego wydarzenia.

Zespół drugi w składzie: @MajaWinnicka, @JuliaZnamierowska oraz @ZosiaJanicka zaprosił wyjątkowych gości na spotkanie inspirująco-rozwojowe dla uczniów klas ósmych. Pan Burmistrz Jerzy Wysocki  oraz Maja Jeśmanowicz – liderka, Członkini Narodowej Rady Rozwoju, Rada ds. Młodzieży przy Prezydencie RP rozmawiali z młodzieżą na temat swojej drogi do sukcesu, o tym jak zarządzać sobą, stawiać cele i skutecznie je realizować.

Zespół trzeci zrealizował w pięciu klasach trzecich szkoły podstawowej „Mikołajkowe warsztaty czytelnicze”.  Dziękujemy @MagdaDubielecka, @PaulinaBosak i @ZosiaWitkowska za piękną inicjatywę, dobrą zabawę i zmotywowanie uczniów swojej klasy (1B LO) do bezinteresownego działania na rzecz innych. Ogromne podziękowania dla p. Elżbiety Baczewskiej za wsparcie i motywowanie licealistów do działania i aktywności społecznej.

Dziękujemy Fundacji Formika Dzieciom

  • za pozytywny impuls do działania na rzecz innych,
  • za naukę współpracy, zarządzania projektami, rozwiązywania problemów oraz niesamowity trening kompetencji społecznych,
  • za możliwość realizacji fantastycznych projektów na rzecz dzieci, młodzieży i rodzin z gminy Brwinów,
  • za wiatr w skrzydła dzieci i wzmocnienie wiary w swoje możliwości.

Zobacz więcej:

https://www.facebook.com/formikadzieciom/posts/pfbid0YjUdLMbBwtp3BZE62tMiBrTc3ErTTCEpr2FZ2Bx6mj8kdNvT7nCR3CrM5GbFP6bDl