Drodzy Rodzice, Drodzy Opiekunowie, uprzejmie informujemy, że od roku szkolnego 2017/2018 został uruchomiony nowy „PROGRAM DLA SZKÓŁ” w miejsce dotychczas realizowanych programów „Owoce i warzywa w szkole” oraz „Mleko w szkole”. W programie mogą uczestniczyć dzieci uczęszczające do klas I-V szkół podstawowych.

W ramach programu dzieci mogą BEZPŁATNIE otrzymywać OWOCE I WARZYWA ORAZ MLEKO I PRODUKTY MLECZNE ORAZ BRAĆ UDZIAŁ W DZIAŁANIACH EDUKACYJNYCH przeprowadzanych przez szkoły podstawowe mających poprawić wiedzę uczniów na temat zdrowych nawyków żywieniowych, pochodzenia żywności i rolnictwa oraz przeciwdziałania marnotrawieniu żywności.

PRODUKTY OWOCOWO-WARZYWNE objęte programem to:

· owoce: jabłka, gruszki, śliwki, truskawki

· warzywa: marchew, rzodkiewka, papryka słodka, kalarepa, pomidorki

· soki: owocowe, warzywne, mieszane

W każdym z 10 tygodni w I semestrze roku szkolnego 2017/2018 dzieciom udostępnia się co najmniej 4 PORCJE OWOCÓW I WARZYW. Łączna liczba porcji owoców i warzyw otrzymywanych przez jedno dziecko w ramach komponentu owocowo – warzywnego w I semestrze roku szkolnego 2017/2018
wynosi 45.

PRODUKTY MLECZNE objęte programem to:

· mleko białe

· jogurt naturalny

· kefir naturalny

· serek twarogowy

W każdym z 10 tygodni w I semestrze roku szkolnego 2017/2018 dzieciom udostępnia się co najmniej 3 PORCJE MLEKA I PRZETWORÓW MLECZNYCH. Łączna liczba porcji mleka i przetworów mlecznych otrzymywanych przez jedno dziecko w ramach komponentu mlecznego w I semestrze roku szkolnego 2017/2018 wynosi 40.