DSCN0477Pod koniec tygodnia oficjalnie otwarty został sezon świąteczny w naszej szkole, a to za sprawą Harry’ego Potera i, może przede wszystkim, Kevina samego w Nowym Yorku. W ramach prezentu Mikołajkowego uczniowie klas IV-VI mieli okazję spędzić w szkole Noc Filmową w piątek 5 grudnia. Tego wieczora, od 20:00 do 24:00 szkoła zamieniła się nie do poznania – klasa stała się salą kinową, krzesła – rzędami foteli, a tablica ekranem. Wszystko, jak w prawdziwym kinie: seans filmowy, widownia i unoszący się w powietrzu zapach popcornu. Jedyna różnica była taka, że w zwykłym kinie nieczęsto zdarza się, aby widzowie zaopatrzeni byli w poduszki i kocyki. Dzięki temu każdy, kogo późną porą zmógł sen, mógł na kilka chwil się zdrzemnąć w trakcie pokazu i po chwili regeneracji ponownie dołączyć wspólnego oglądania. Dzięki takim spotkaniom szkoła nabiera nieco innego niż na co dzień wymiaru.