PŁYWAM JAK DELFIN

Ogólne informacje o projekcie

Pływam jak delfin”.

Gmina Brwinów znalazła się wśród 24 samorządów, które w nowym roku szkolnym skorzystają z dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki. Kwota 25,5 tys. zł będzie przeznaczona na naukę pływania dla dzieci z klas trzecich szkół podstawowych w gminie Brwinów.


Projekt realizowany będzie przez
10 tygodni: od 8 września do końca listopada 2014 roku. Nauka pływania na basenie odbywać się będzie dwa razy w tygodniu. Każde dziecko spędzi w wodzie łącznie 20 godzin. W zajęciach na basenie weźmie udział 170 uczniów, których rodzice i opiekunowie zadeklarowali chęć udziału w projekcie.


Głównym celem projektu „Pływam jak delfin” jest nabycie przez trzecioklasistów umiejętności pływania. Dodatkowo zajęcia na basenie umożliwią rozwój aktywności sportowej i wpłyną na systematyczną dbałość o zdrowie i sprawność fizyczną. Mogą mieć także wpływ na korygowanie i profilaktykę wad postawy. Nauka bezpiecznego zachowania podczas korzystania z akwenów wodnych będzie przydatna również w dorosłym życiu.
W 2013 roku ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów Ministerstwa Sportu i Turystyki korzystali uczestnicy projektu „Pływam pierwsza klasa”. Na naukę pływania do Pruszkowa jeździły pierwszaki z czterech szkół.

 

Rozkład wyjazdów dla klasy IIIa i IIIc

Rozpoczęcie zajęć 8 września, 20h nauki pływania dla każdego zapisanego dziecka.

Czwartki

Odjazd autokaru spod szkoły 12.00, powrót 15.15.

Nauka pływania godz. 13.00 – 14.00.

Piątki

Odjazd autokaru spod szkoły 13.20, powrót 15.50.

Nauka pływania godz. 14.00 – 15.00.

Dzieci zabierają ze sobą na basen: klapki, ręcznik, kostium kąpielowy, czepek, torebkę na mokre ubrania.

 

Rozkład wyjazdów dla klasy IIIb i IIId

Rozpoczęcie zajęć 8 września, 20h nauki pływania dla każdego zapisanego dziecka.

Środy

Odjazd autokaru spod szkoły 12.50, powrót 15.15.

Nauka pływania godz. 13.30 – 14.30.

Czwartki

Odjazd autokaru spod szkoły 8.00, powrót 11.10

Nauka pływania godz. 9.00 – 10.00.

Dzieci zabierają ze sobą na basen: klapki, ręcznik, kostium kąpielowy, czepek, torebkę na mokre ubrania.