Dnia 11 czerwca na obiektach sportowych Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Brwinowie już po raz piąty odbyły się zawody w czwórboju lekkoatletycznym szkół podstawowych Stowarzyszenia Gmin Zachodniego Mazowsza.

Uroczystego otwarcia zawodów dokonała koordynator turnieju, pani Małgorzata Laskowska. Celem imprezy była popularyzacja królowej dyscyplin sportowych- lekkoatletyki, która to w przeszłości odgrywała znaczącą rolę w Brwinowie.
Gościliśmy u siebie drużyny z gmin: Błonie, Leszno, Milanówek, Michałowice i Nadarzyn. Gmina Brwinów, jako gospodarz turnieju, zgłosiła do zawodów dwie drużyny. Młodzi sportowcy pod czujnym okiem swoich trenerów zmagali się w czterech konkurencjach: biegu na dystansie 60 m, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową oraz biegu długim. Atmosfera była wręcz familijna, pogoda dopisała, a i nasi sportowcy mieli możliwość prezentowania sportowego ducha walki, tocząc rywalizację w poszanowaniu zasad fair play. W oczekiwaniu na wyniki zawodów wszystkim gościom umilił czas pokaz taneczny w wykonaniu uczniów klas VI i II a gimnazjum pod kierunkiem pani Mirosławy Misarko.
Za organizację turnieju należą się specjalne podziękowania Burmistrzowi Gminy Brwinów-panu Arkadiuszowi Kosińskiemu, Dyrektorowi Zespołu Szkół Ogólnokształcących – pani Zofii Kowalczyk, kierownikowi hali sportowej – panu Jackowi Zielińskiemu, kierownikowi administracyjno – gospodarczemu -pani Alinie Zalewskiej, oraz całemu zespołowi nauczycieli wychowania fizycznego, którzy zadbali o ciepłą atmosferę i sprawny przebieg imprezy: Małgorzacie Laskowskiej, Mirosławie Misarko, Jagodzie Borchert, Piotrowi Makijence, Jackowi Niemirze, Waldemarowi Zieńce, Andrzejowi Przekopowi i Jakubowi Jasińskiemu. Nad przepisami podczas zawodów czuwali sędziowie PZLA: Michał i Magdalena Żórawscy, Andrzej Piechowski, Wiesława Borkowska, Grzegorz i Iwona Rybkowscy.
Oto wyniki:
I m-ce Gmina Brwinów (I) – 1199 pkt.
II m-ce Gmina Błonie – 1162 pkt.
III m-ce Gmina Milanówek- 1036 pkt.
IV m-ce Gmina Brwinów (II) – 970 pkt.
V m-ce Gmina Michałowice – 915 pkt.
VI m-ce Gmina Leszno-887 pkt.
VII m-ce Gmina Nadarzyn-836 pkt.

Najlepszymi lekkoatletkami zawodów zostały:
1 m-ce – Barbara Burlewicz- Milanówek – 286 pkt.
2 m-ce – Iza Cwalina – Brwinów – 274 pkt.
3 m-ce – Klaudia Kowalska– Brwinów -258 pkt.

Najlepszymi lekkoatletami turnieju zostali:
1 m-ce- Piotr Brodowicz – Michałowice – 254 pkt.
2 m-ce– Mateusz Szustkowski– Błonie – 253 pkt.
3 m-ce Kamil Ryszka – Błonie– 241 pkt.
Wielką radością napawa fakt, że w ciągu ostatnich pięciu lat po raz trzeci drużyna z Gminy Brwinów jest bezkonkurencyjna w lekkoatletyce. Pragnę dodać, że reprezentantami byli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Brwinowie i Szkoły Podstawowej w Otrębusach.
Puchary, medale, statuetki i nagrody rzeczowe podczas turnieju wręczyli: Burmistrz Brwinowa – Arkadiusz Kosiński, Dyrektor ZSO w Brwinowie – Zofia Kowalczyk i Koordynator Mazovia CUP – Wojciech Wlazło. Gratulujemy uczniom, ich trenerom i trzymamy kciuki za kolejne sportowe sukcesy.
Małgorzata Laskowska