Otrzęsiny klas I są coroczną tradycją naszej szkoły. Odbywają się one zazwyczaj w dniu dyskoteki, jednak w tym roku zorganizowane zostały na godzinie wychowawczej 17 listopada. Imprezę poprowadziły uczennice klas III – Magda Surała, Weronika Bladowska i Magda Wincenciak, a jej przygotowaniem zajęła się Edyta Wincenciak z klasy IIa.

Wszystkie pierwszaki, jak przystało na grzeczne kotki, przybyły punktualnie na aulę. Pełni energii z uśmiechem na twarzy byli gotowi do wykonywania zadań. Czekało na nich 8 konkurencji sprawdzających m.in. ich szybkość, znajomość swojej szkoły. W tym roku, tak jak i w ubiegłym, zaangażowani zostali także ich wychowawcy. Wszystkie zadania były oceniane, a wyniki zapisywane. Szukanie  niespodzianki w misce wypełnionej mąką, jedzenie chrupek z mlekiem, wiązanie krawatów i robienie warkoczyków,  nawlekanie makaronu na nitkę, mierzenie zapałkami szerokości auli – to kilka konkurencji, które musieli wykonać. Każda  klasa dzielnie dopingowała swoich przedstawicieli, którzy z wielkim  poświęceniem zdobywali coraz to więcej punktów.

Na koniec imprezy kotki złożyły przysięgę i dostały w nagrodę smoczki, dzięki którym wychowawcy mogli uciszac swe pociechy. Po podliczeniu punktów najlepsza okazała się klasa Ib, a tuż za nią znalazły się klasy Ic i Ia. Jednak nie to było najważniejsze – liczyła się świetna zabawa i wspaniała atmosfera panująca w auli. Uczniom wręczono dyplomy ukończenia otrzęsin, będące dowodem przyjęcia ich do społeczności szkolnej, następnie wszyscy udali się na swoje dalsze lekcje.

PRZYSIĘGA :

– Sumiennie chodzić do szkoły…  PRZYRZEKAMY!

– Nosić starszym kolegom toboły… PRZYRZEKAMY!

– Nigdy nie pchać się na stołówce… PRZYRZEKAMY!

– Zawsze przegrywać z nami w siatkówce… PRZYRZEKAMY!

– Nie okupywać łazienek… PRZYRZEKAMY!

– Nie zrywać się z lekcji… PRZYRZEKAMY!

– Nie dokuczać dyrekcji… PRZYRZEKAMY!

– O komfort psychiczny dbać naszych nauczycieli… PRZYRZEKAMY!

– Po otrzęsinach pomóc nam posprzątać aulę… PRZYRZEKAMY!