SAM_7714W dniach 4-7 lipca 2015 r. przedstawiciele szkół z Brwinowa mieli okazję wziąć udział w obchodach 71 rocznicy operacja „Ostra Brama”. Stowarzyszenie Odra – Niemen zorganizowało wyjazd kombatantów, wolontariuszy i młodzieży, podczas którego odwiedziliśmy miejsca pamięci i groby polskich żołnierzy. Zobaczyliśmy słynny cmentarz na Rossie, Kalwarię Wileńską, Kowalki gdzie stoi pomnik legendarnego dowódcy AK por Jana Borysewicza ” Krysi”. Ważnym punktem było odwiedzenie kwatery VI Wileńskiej Brygadyw Dubiczu. Mogliśmy także zobaczyć jak żyje Polonia na Litwie. Był to udany wyjazd i mamy nadzieję, że zapoczątkuje on współpracę pomiędzy naszą szkołą a naszymi rodakami z Kresów.

E. Więch

Ciekawych zapraszam na stronę Stowarzyszenia Odra – Niemen
www.odraniemen.org/stowarzyszenie

podziękowanie