30 listopada w auli LO zgromadzili się uczniowie klas 7. i 8. szkoły podstawowej oraz 3. gimnazjum, by wspólnie uczestniczyć w zadusznym obrzędzie Dziadów. Na widowni, oprócz dzieci i nauczycieli, zasiedli także rodzice występujących uczniów.

Uczniowie klasy 7A wcielili się w postaci stworzone przez Adama Mickiewicza, budując nastrój grozy i tajemniczości. Dla „dusz przodków” oraz gości spektaklu przygotowali suto zastawiony stół. Po występie zaprosili do wspólnej zabawy w quizie dotyczącym II części „Dziadów”. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni słodyczami, natomiast najlepiej odpowiadający uczniowie poszerzyli swoje domowe biblioteczki o nowe książki.
W rolach głównych wystąpili: Witold Batyra, Natalia Wojtala, Zofia Popielska, Cyryl Pańków, Anna Kuch, Oliwia Laskowska, Aleksandra Kuszelewska, Dominika Kacprzak i Igor Biliński. Wspierali ich koledzy i koleżanki z klasy, którzy zasiedli w Chórze.
Występ uczniów przygotowała Pani Anna Wachowicz we współpracy z Paniami Aldoną Pomianowską, Anną Cwaliną i Grażyną Kozielewską.