„Jest taki dzień” w którym szalone renifery biegają po szkolnych korytarzach, śnieżynki i aniołki śpiewają świąteczne piosenki, a Mikołaj roznosi prezenty. Ten dzień w naszej szkole to 21 grudnia! Właśnie wtedy Św. Mikołaj wkroczył wraz ze swoim orszakiem do budynku naszej „Dwójki” i obdarował prezentami wszystkie dzieci. Grzeczni uczniowie otrzymali prześliczne aniołki, niegrzeczni rózgi, a wszyscy inni po symbolicznym cukierku. Nasz gość nie zapomniał także o Pani Dyrektor. Wręczył jej obwieszoną słodkościami rózgę za brak szkolnego basenu, lodowiska i stoku narciarskiego:)

Przez ponad dwie godziny po szkolnym korytarzu niosły się radosne melodie kolęd w wykonaniu niezastąpionych śnieżynek. Każda klasa z entuzjazmem witała Mikołaja, którego wizyta wprowadziła nas na pewno w świąteczny nastrój…. W końcu „co raz bliżej święta”!

Kasia Krakowiak