„Jeden dzień nic nie zmieni, ale od czegoś trzeba zacząć…

16 listopada obchodziliśmy MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TOLERANCJI. Akcja miała za zadanie uwrażliwić uczniów na przejawy nietolerancji, pokazać nietolerancję wokół nas oraz zachęcić do skutecznego przeciwdziałania brakowi tolerancji.
Już dziś każdy uczeń wie, że inne nie znaczy gorsze. Każdy z nas jest inny przez to jesteśmy tacy ciekawi. Tolerować to rozumieć przekonania, działania i zwyczaje drugiego człowieka bez konieczności ich wyśmiewania lub pogardzania.
Każda klasa w tym dniu w różny sposób uczyła się tolerancji. Były zabawy, krzyżówki, opowiadania, scenki, prace plastyczne. Uczniowie rozmawiali o przejawach tolerancji w klasie, w szkole i na podwórku.
Na parterze zostało wykonane drzewo, na którym zawieszono ciekawe sentencje. Zapraszamy do obejrzenia i przeczytania. A oto fotorelacja z Waszych zajęć.

Koordynatorzy Międzynarodowego Dnia Tolerancji,
Katarzyna Tryniszewska
Malwina Pisanko