25 maja br. zdecydowanie należał do Królowej Nauk – Matematyki. Tego dnia ósmoklasiści w całej Polski pisali egzamin z matematyki, a 17 uczennic i uczniów klas siódmych z gmin należących do Stowarzyszenia Gmin Zachodniego Mazowsza przystąpiło do finału Konkursu Matematycznego MAZOVIA EDU.

Finał był trzecim etapem konkursu, który poprzedził etap szkolny oraz etap gminny. Naszą szkołę z sukcesem reprezentował Michał Korczyński z klasy 7b, który otrzymał najwyższy wynik w etapie szkolnym a po etapie gminnym razem z dwójką uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 1 z Brwinowa przystąpił do finału konkursu reprezentując również naszą gminę.
Michał zajął II miejsce w finale konkursu, z czego się bardzo cieszymy, a Michałowi gratulujemy, dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Celem konkursu były m.in.: popularyzacja wiedzy matematycznej wśród młodzieży, promowanie uczniów szczególnie uzdolnionych, pogłębianie umiejętności twórczego i logicznego myślenia, a przede wszystkim umiejętne zastosowanie matematyki w życiu codziennym.
Wszyscy finaliści otrzymali dyplomy a czwórka laureatów również nagrody. Tegoroczny gospodarz konkursu – Wójt gminy Nadarzyn Dariusz Zwoliński, oraz prezes Stowarzyszenia „Mazovia” Jerzy Wysocki podziękowali wszystkim zaangażowanym w przedsięwzięcie za podjęty trud, a młodzieży pogratulowali imponującej wiedzy.