DSC_0586„ Zanim coś osiągniesz, musisz czegoś od siebie oczekiwać ”
Michael Jordan

7 czerwca 2014 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Brwinowie już po raz trzeci odbyły się zawody w czwórboju lekkoatletycznym szkół podstawowych Stowarzyszenia Gmin Zachodniego Mazowsza. Gościliśmy u siebie drużyny z gmin: Milanówek, Błonie, Nadarzyn, Podkowa Leśna, Michałowice, Leszno. Celem imprezy była popularyzacja królowej dyscyplin sportowych- lekkoatletyki, pamiętając o tym, że w przeszłości to ona była właśnie wiodącą sekcją w Brwinowie, a w cyklicznie odbywających się zawodach startowała wówczas wielokrotna medalistka olimpijska , Irena Szewińska. Zawodnicy pod czujnym okiem swoich trenerów zmagali się w czterech konkurencjach: bieg 60 m, skok w dal, rzut piłeczką palantową, bieg 600 m i 1000 m. Atmosfera była wręcz familijna, pogoda dopisała, a i nasi sportowcy mieli możliwość prezentowania sportowego ducha walki. Za organizację turnieju należą się specjalne podziękowania Burmistrzowi Gminy Brwinów – Arkadiuszowi Kosińskiemu, dyrektorowi Zespołu Szkół Ogólnokształcących – Zofii Kowalczyk, koordynatorom turnieju – Małgorzacie Laskowskiej i Jackowi Zielińskiemu oraz całemu zespołowi nauczycieli wychowania fizycznego, którzy zadbali o miłą atmosferę oraz sprawny przebieg imprezy: Mirosławie Misarko, Jagodzie Borchert, Piotrowi Makijenko, Waldemarowi Zieńko, Jackowi Niemirze, Jakubowi Jasińskiemu. Nad przepisami czuwali sędziowie PZLA: Jarosław Żurawski, Krzysztof Ćwiek, Grzegorz Rybkowski, Iwona Rybkowska, Kornelia Kozar.
Wyniki:
I m-ce Gmina Brwinów – 1216 pkt.
II m-ce Gmina Błonie- 1077 pkt.
III m-ce Gmina Podkowa Leśna- 1032 pkt.
IV m-ce Gmina Milanówek – 1008 pkt.
V m-ce Gmina Nadarzyn- 868 pkt.
VI m-ce Gmina Michałowice- 794 pkt.
VII m-ce Gmina Leszno – 731 pkt.

Najlepszymi zawodniczkami w czwórboju lekkoatletycznym zostały:
1 m-ce – Zuzanna Fijak – Brwinów – 333 pkt.
2 m-ce – Klaudia Jabłońska – Błonie – 227 pkt.
3 m-ce – Magdalena Kowalska – Podkowa Leśna 225 pkt.

Najlepszymi zawodnikami w czwórboju lekkoatletycznym okazali się:
1 m-ce- Filip Skonieczny – Błonie – 260 pkt.
2 m-ce– Jan Głębocki– Brwinów – 256 pkt.
3 m-ce Bartosz Bukowski – Michałowice – 236 pkt.
Wielką radością napawa fakt, że już po raz drugi drużyna z gminy Brwinów jest bezkonkurencyjna w lekkoatletyce. Reprezentantami Gminy Brwinów byli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Brwinowie i Szkoły Podstawowej w Otrębusach.
Puchary, medale, statuetki i nagrody rzeczowe podczas turnieju wręczyli Burmistrz Brwinowa – Arkadiusz Kosiński, Dyrektor ZSO w Brwinowie – Zofia Kowalczyk i Koordynator Mazovia CUP – Wojciech Wlazło. Gratulujemy uczniom , ich trenerom i trzymamy kciuki za kolejne sportowe sukcesy.

Małgorzata Laskowska