9 maja uczniowie SP oraz gimnazjum zgromadzili się w szkolnej hali, by uczcić Święto Konstytucji 3 Maja. Odświętne stroje, patriotyczna muzyka i powiewające flagi wprowadziły w odpowiedni nastrój każdego uczestnika. Najpierw uczniowie obejrzeli prezentację na temat wszystkich świąt narodowych, podczas których wywieszamy flagę. Symbole narodowe również zostały przypomniane. Uczniowie klasy IV d zatańczyli poloneza, a najmłodsi, pytani przez p. dyrektor, Zofię Kowalczyk, dumnie wyrecytowali katechizm małego patrioty, czyli wiesz Władysława Bełzy „Kto ty jesteś?”. To była krótka, ale bardzo ważna, współczesna lekcja patriotyzmu. Koordynatorem apelu była p. E. Więch, oprawę muzyczną stworzyła p. L. Jarząbek, tańca nauczyła p. M. Laskowska, a dekorację wykonała p. A. Pomianowska. Panią E. Więch wspierały: p. I. Dobrowolska oraz B. Kowalczyk.