27.05.2022r do uczniów klas I przyjechali specjalni goście. Naszą szkołę odwiedził zespół do spraw bezpieczeństwa składający się z funkcjonariuszek policji oraz maskotki borsuka. Panie przekazały naszym najmłodszym uczniom, w najbardziej dostępny i atrakcyjny sposób, zasady bezpieczeństwa w różnych sytuacjach życiowych.


W ostatnich dniach, na lekcjach edukacji wczesnoszkolnej omawiane były trudne i ważne tematy:
– jak reagować gdy zaczepi ktoś obcy
– jak wezwać pomoc – numer alarmowy 112
– jak bezpiecznie poruszać się po drogach
– bezpieczeństwo w domu
Dzieci wykazały się dojrzałością i wiedzą, zaskakując trafnymi uwagami i odpowiedziami na zadawane pytania. Mam nadzieję, że nasi uczniowie nigdy nie zetkną się z trudnymi sytuacjami, jakie czyhają na dzieci we współczesnym świecie, ale w razie zagrożenia posiadana wiedza pozwoli im odpowiednio zareagować.

Wychowawca Ic Elżbieta Jasińska