2.02.2023 r. w Liceum odbyło się podsumowanie Konkursu Ekologicznego realizowanego w ramach projektu „Działaj dla klimatu. Inicjatywy podnoszące świadomość ekologiczną w szkołach w gminach Brwinów i Michałowice w partnerstwie z Sandgerdi Elementary School z Islandii”.
Gośćmi spotkania byli: p. Ewa Kłosińska z Referatu Oświaty Urzędu Gminy Brwinów, p. Sławomir Sowa – kierownik projektu w gminie Brwinów, p. Zofia Kowalczyk dyrektor ZSO w Brwinowie, p. Katarzyna Baczyńska wicedyrektor ds. Liceum oraz szkolne koordynatorki konkursu: p. Monika Szuba, p. Małgorzata Tereszczyńska i p. Elżbieta Baczewska. W podsumowaniu wzięli udział nauczyciele i uczniowie Liceum.
Konkurs dla licealistów polegał na przygotowaniu kilkuminutowego filmu na jeden z tematów związanych z ekologią.
Wyniki konkursu:
I miejsce – Kamila Paszka z kl. II a
II miejsce – Lena Bortnowska z kl. III a
III miejsce – Oliwia Kaczmarczyk z kl. II a
Gratulujemy!
Termin oficjalnego zakończenia projektu „Działaj dla klimatu” i wręczenie nagród zostanie niebawem ogłoszony  przez organizatorów.
Wszyscy zebrani obejrzeli zgłoszone do konkursu filmy i w głosowaniu przyznali Nagrodę Publiczności, którą otrzymała Kamila Paszka.
Imprezą towarzyszącą był pokaz mody ekologicznej. Tu publiczność również wybierała najciekawszy strój ekologiczny, a Nagrodę Publiczność otrzymała projektantka Oliwia Kaczmarczyk (kl. II a) za strój prezentowany przez modelkę Agatę Mędrek (kl. I a).
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczennicom i gratulujemy kreatywności.
Koordynatorki projektu w ZSO (SP i LO)