7 grudnia Stowarzyszenie Gmin Zachodniego Mazowsza Mazovia było organizatorem „Dnia Mazovii”. Zawody odbyły się w nowoczesnym Centrum Sportu i Rekreacji w Błoniu. Wielofunkcyjny kompleks sportowy zgromadził zawodników, którzy startowali w dwóch dyscyplinach sportowych: ninja oraz w zawodach pływackich. Impreza sportowa przeprowadzona była w miłej atmosferze i na wysokim poziomie organizacyjnym. Podczas zawodów pływackich Gminę Brwinów reprezentowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz uczeń ze Szkoły Podstawowej w Żółwinie. W zawodach wystartowały ośmioosobowe reprezentacje dziewcząt i chłopców z rocznika od 2014 do 2011. Zawodnicy rywalizowali z reprezentacjami sześciu gmin: Błonie, Michałowice, Milanówek, Podkowa Leśna , Nadarzyn i Leszno.

Bardzo miłym akcentem zawodów pływackich zakończyły się starty naszych uczniów w wyścigach indywidualnych

 • Marcel Krześniak w rywalizacji 25 metrów stylem dowolnym zdobył III miejsce,
  uzyskując czas 0:23,37
 • Marysia Maj w wyścigu 50 metrów stylem dowolnym uzyskała czas 0:40,49 i
  zakończyła swój start na miejscu I
 • Antoni Robert- uczeń SP Żółwin w wyścigu 50 metrów stylem dowolnym uzyskał
  czas 0:34,07, klasyfikując się na miejscu II
  Podczas rywalizacji reprezentacji Gminy Brwinów towarzyszyło moc dobrej energii, która
  poniosła ich na wodzie. W klasyfikacji open zajęliśmy miejsce III, tuż za zawodnikami z
  Michałowic i Podkowy Leśnej.

Udział w tej imprezie był dla wszystkich zawodników nie tylko okazją do sprawdzenia swoich umiejętności pływackich, pobicia rekordów życiowych, ale również wspaniałą zabawą i wytchnieniem od codziennych obowiązków. Gratulujemy młodym pływakom.

Opiekunowie: Małgorzata Laskowska, Andrzej Przekop
Fotorelacja z zawodów: Małgorzata Laskowska