Kabaret pt. „Groch z kapustą” już w trakcie przygotowań zapowiadał się bardzo dobrze. Dzieci w ciągu ostatnich tygodni starannie uczyły się ról i kroków tanecznych. Rodzice podczas zaledwie kilku prób przygotowali scenki, które doskonale odegrali, czasem improwizując.

Już na początku zapanował strach i ogólne poruszenie. Na występ nie przyszła jedna z aktorek. Na szczęście tata Asi F. zgodził się zastąpić aktorkę. Wystąpił w roli Rozalki. Nie miał wprawdzie odpowiedniej kreacji, nie próbował także usiąść na kolanach Pana Macieja W., za to bez trudu wypowiadał swoje kwestie, rozbawiając całą widownię.

Kabaret składał się z wielu scenek: byli złodziej, komandosi, dentysta, wilk i cudowny Kapturek, a także „fajtłapa”, który nie potrafił zawiązać butów.

Drugoplanowe role Pani Ewy były zagrane oskarowo.

Scenki przeplatane były energicznymi tańcami z kwiecistymi hula- hop oraz chustami.

Wszystkim Aktorom dziękujemy za zaangażowanie.

Dziękujemy również Panu Ryszardowi Krzywikowi za oprawę muzyczną, a także Pani Aldonie Pomianowskiej oraz Pani Aleksandrze Wnorowskiej za przygotowanie scenerii.

Wychowawcy świetlicy klas I- III