DSC01557Dla nauczycielki ZSO, Pani Beaty Kowalczyk, odpowiedź jest prosta: pokazać światu, że młodzi ludzie są utalentowani i mają pasje. Od kilku lat organizuje więc Koncert Talentów, na którym uczniowie mogą pokazać to, co najlepsze. W tym roku było podobnie, z tą jednak różnicą, że tym razem nasza szkoła gościła również uczniów z SP nr1 w Brwinowie oraz SP w Otrębusach. A dotąd kameralny koncert stał się ważną imprezą pod honorowym patronatem Burmistrza Gminy Brwinów, Pana Arkadiusza Kosińskiego. Ważne dla nas jest również to, że współorganizatorem koncertu jest Ośrodek Kultury, a Pani Dyrektor, Anna Sobczak, zawsze wspiera naszą szkołę. I stało się: mury ZSO zadrżały od przepięknego śpiewu, gry oraz recytacji. Jak powiedziała Pani Dyrektor, Zofia Kowalczyk, to była prawdziwa uczta dla ducha, a Pan Waldemar Kruszyński poczuł, że młodzi ludzie tworzą piękny świat. I nie był to tylko repertuar religijny. Wysłuchaliśmy różnych utworów: wzruszających, nostalgicznych, refleksyjnych, ale też i tych wesołych, zabawnych. Bo taki też był Jan Paweł II. W czasie przerwy mogliśmy podziwiać prace uczniów: krawiectwo, malarstwo, rysunek. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz albumy ilustrujące życie naszego Papieża.
„Jesteście przyszłością narodu”- te słowa zapadły nam w pamięci. I dały wiarę na lepsze jutro. Dopóki są tacy ludzie, warto być.