29 marca 2017 roku w auli liceum odbył się IV Festiwal Piosenki Świetlicowej. Już wiemy, która piosenka tym razem najbardziej się podobała Jury i kto wygrał Złotego Ananasa. Wygrali wykonawcy utworu Error: Anna Kurządkowska, Oliwia Koszewska, Nadia Irzyk, Lidia Steciuk, Agata Mędrek, Małgorzata Brudnowska, Liwia Duszak, Natalia Jagiełło, Joanna Falkowska, Maja Wróblewska, Małgorzata Sękulska, Julia Cichoń, Amelia Ślusarska oraz Zuzanna Siwiec. Gratulujemy!

Jeszcze nie dowiedzieliśmy się czy zwycięski Złoty Ananas rzeczywiście ma czarodziejskie działanie, jak zapowiedziała Pani Wicedyrektor Anna Zalewska na początku festiwalu. Uczestnicy festiwalu zjedzą go lada moment i ocenią jego właściwości dzięki złożonej obietnicy przez Zwycięzców podczas pozowania do końcowego zdjęcia wszystkich Artystów.
A oto niektóre ze wspomnień Uczestników festiwalu:
Liwia D. : „Najfajniejsze było to, że wygraliśmy ananasa. Pani Beatka Parol z panią Olgą machały rękami w rytm muzyki.”
Agata M. : „Bałam się, że źle zaśpiewamy, zapomnimy tekst. Ale najlepsze było to, że śpiewałam ze swoimi przyjaciółkami.”
Oliwia K. : „Martwiłam się, że coś może pójść źle. Jury sprawowało nadzór bardzo dobrze.”
Małgorzata D. : „Pan fotograf – Waldemar Zieńko – stale kręcił się w tłumie. Stał, siadał, kucał, wykonując przy tym najpiękniejsze zdjęcia. Pan Ryszard Krzywik- w towarzystwie gitary wytrwale grał i grał…ciesząc się z występów. Chyba był bardzo zadowolony! Piski pani Beaty zagłuszały wszystkie inne. Pani Małgorzata Druzińska pilnowała kolejności wejść na scenę. Czasem troszkę tańczyła. Michał Kopik- uczeń gimnazjum- zajmował się sprzętem nagłaśniającym i mikrofonami. Wszystkie działały!”
Dziękujemy za udział Pani Wicedyrektor Annie Zalewskiej oraz za pomoc uczennicom gimnazjum- Ievie Jakubenko oraz Ewelinie Wojciechowskiej.

Olga Łosiak- Krypiak