Gmina Brwinów od 2009 r. finansuje szczepienia przeciw rakowi szyjki macicy: w tym roku program obejmie dziewczęta urodzone w 1997 roku. Program szczepień przeciw rakowi szyjki macicy, zaplanowany na lata 2009-2013 realizowany jest ze środków budżetu gminy Brwinów.
Szczepionka ma chronić dziewczęta przed zachorowaniem w późniejszym wieku na raka szyjki macicy, który wywoływany jest przez niektóre typy wirusa brodawczaka ludzkiego – HPV. Udział w programie jest dobrowolny i wymaga, jak w przypadku wszystkich szczepień, zgody rodziców lub opiekunów prawnych. W tym roku program szczepień skierowany jest do wszystkich dziewcząt z rocznika 1997, które są mieszkankami gminy Brwinów (konieczne jest zameldowanie na pobyt stały lub czasowy). Podczas spotkania informacyjnego organizowanego w szkole rodzice dziewcząt otrzymają od specjalistów szczegółową wiedzę na temat szczepień. Tegoroczne szczepienia będą przeprowadzone przez Lecznicę Rodzinną ALFA z Brwinowa.
Szczepionkę przyjmuje się w trzech dawkach.
II dawka szczepionki będzie podawana 16 maja 2012 r. o godz. 12.00