W dniach 31.05 i 1.06.2017 r. gościliśmy w naszej szkole autorkę wierszy i opowiadań dla dzieci Barbarę Szelągowską wraz z ilustratorką Moniką Jędrychowską. Panie prowadziły zajęcia dla dzieci z Oddziałów Przedszkolnych oraz uczniów klas I i II Szkoły Podstawowej.

W bardzo przystępny sposób opowiadały o procesie powstawania książki, o sposobie jej ilustrowania i drukowania. Dzieci poznały zasady prawidłowego korzystania z książek, rozwiązywały zagadki i słuchały opowiadania czytanego przez autorkę. Konkretna wiedza przeplatana była wspólnymi piosenkami i zabawami ze stonogą Jadzią.
Uczniowie klas II obejrzeli film przybliżający im proces powstawania ilustracji – od pomysłu, poprzez szkic i poszczególne etapy obróbki komputerowej – do druku. Rozwiązywali quiz, na podstawie zdobytej wiedzy. Spotkanie zakończyło się wręczeniem dzieciom książeczki „Kasia, Daniel i Szczęściarz na tropie… posłuchaj, poznaj, zgadnij”, wraz z dedykacją od autorki i ilustratorki. Po zakończonych zajęciach dzieci narysowały swoje wrażenia ze spotkania, tworząc album prac, który wręczyły naszym Gościom. To spotkanie na długo pozostanie w naszej pamięci.
Agnieszka Horabik