6 marca obchodzony jest Europejski Dzień Logopedy. Z tej okazji w dniach 6-13 marca realizowany był projekt „Wesoła logopedia”.

Głównym celem akcji było pokazanie uczniom, że logopedia to nie tylko żmudne i monotonne ćwiczenia artykulacyjne zaburzonych głosek. Logopedia to także zabawa, uśmiech, radość. Na dzieci, odwiedzające w tych dniach odnowiony gabinet logopedyczny, czekało wiele atrakcji. Uczniowie ćwiczyli oddech, nadmuchując baloniki, dmuchając w wiatraczki, barwne piórka i grając w dmuchaną piłkę nożną. Rozwiązywaliśmy trudne zagadki, skomplikowane rebusy, wesołe quizy. Uczyliśmy się śmiesznych wierszyków. Ćwicząc sprawność i precyzję palców, uczestnicy zrobili sobie na pamiątkę bransoletki z kolorowych koralików. Uczniowie klas starszych mogli sprawdzić swoją dykcję, czytając wierszyki łamiące języki.
Wszyscy wychodzili z gabinetu z dyplomem i uśmiechem na twarzy. Za ten uśmiech – dziękujemy.
Karolina Świąder Jolanta Dębska