W tym roku Dzień Języków Obcych zaczęliśmy świętować już 22 września na godzinach wychowawczych. Klasy miały okazję zaprezentować jeden z wylosowanych wcześniej europejskich krajów.

Pracując metodą projektów powstały wspaniałe prezentacje, z których dowiedzieliśmy wielu ciekawych rzeczy o miejscach wartych odwiedzenia, tradycjach czy słynnych osobach. Poznaliśmy  również podstawowe słowa w różnych europejskich językach. W szkole podstawowej najwięcej  trudności miała ze słowniczkiem chyba klasa IV C, która wylosowała Węgry. Dzięki nim jednak wiemy, że słowo gulasz pochodzi właśnie z tego języka. Najśmieszniej  było jednak przy słowniczku polsko-czeskim.

Gimnazjaliści oprócz przedstawienia fantastycznych prezentacji multimedialnych, przygotowali również  degustacje belgijskiej czekolady czy czeskich ciasteczek.

Prezentacje klasowe będzie można obejrzeć na  szkolnych gazetkach, a te multimedialne wkrótce na stronie internetowej szkoły.