W związku z koniecznością zachowania reżimu sanitarnego tegoroczny Europejski Dzień Języków Obcych świętowaliśmy w klasach na lekcjach języków obcych i godzinach wychowawczych.
W tym roku w naszej szkole obchodziliśmy go pod hasłem: Keep Calm and Smile in the Time of Coronavirus. Jest to parafraza znanego z czasów Bitwy o Anglię i popularnego do dziś hasła, aby zachować spokój i …. jak w naszym przypadku uśmiechnąć się mimo wszystko, w czasach koronawirusa.
Poszczególne klasy miały do wykonania następujące zadania:
Klasy pierwsze wykonywały flagi krajów europejskich i uczyły się powitań w różnych językach.

W klasach drugich i trzecich odbył się konkurs językowo-plastyczny:  What’s on my T-shirt – Cheer up words. Zadaniem uczniów było odszukanie w swojej szafie  podkoszulki (T-shirt) z napisami po angielsku, które niosą pozytywne przesłanie. Następnie należało wykonać  projekt takiej koszulki z angielskim napisem i umieszczonym na odwrocie tłumaczeniem napisów w języku polskim . Okazało się, że koszulki naszych uczniów niosą bardzo mądre i często zabawne przesłania.

Klasy IV-VI poprosiliśmy o wykonanie plakatów, które w pogodny sposób będą przekazywać prozdrowotne zasady reżimu sanitarnego. Uczniowie wykonali ciekawe autorskie plakaty, ale wykorzystali również  grafiki w języku angielskim, niemieckim i francuskim dostępne online. Okazało się, że w całej Europie przestrzegać powinniśmy tych samych zasad sanitarnych i jak skonkludowali uczniowie klas piątych: choć dzielą nas języki, to łączy nas Covid 19 ?
Klasy VII-VIII  natomiast przygotowywały prezentację multimedialne pod hasłem: Open up the online world (otwórz się na świat wirtualny). W ten sposób uczniowie dzielili się wiedzą na temat ciekawych aplikacji, stron i kanałów na Youtube do nauki języków obcych.

Dzień ten był więc szansą do poszerzenia swojej wiedzy językowej i uzyskania pozytywnych ocen. Najciekawsze prace  wywieszone zostały na szkolnych gazetkach i będą nas cieszyć w ponure jesienne dni.

Katarzyna Winko-Rubio

Poniżej fotorelacja: