W tym roku Europejski Dzień Języków postanowiliśmy uczcić organizując Szkolny Przegląd Piosenki Europejskiej. Klasy od czwartej do trzeciej gimnazjalnej miały pełną dowolność w wyborze repertuaru, który przygotowywali pod okiem nauczycieli języków obcych.

Do pomocy włączyli się nauczyciele wychowania fizycznego, pomagając opracować ciekawe układy sceniczne. Na scenie mogliśmy więc usłyszeć przeboje po angielsku, niemiecku, rosyjsku, francusku, a nawet hiszpańsku. To co jednak naprawdę zaskoczyło wszystkich to bardzo wysoki poziom przygotowania i niesamowita pozytywna energia emanująca ze sceny. Klasy prześcigały się w ciekawych aranżacjach znanych przebojów, strojach, rekwizytach, tańcu, a często i popisach akrobatycznych.
Podczas koncertu panowała radosna atmosfera dobrej zabawy. Niesamowite było gratulowanie sobie nawzajem występów, dołączanie się do śpiewu i liczne improwizacje sceniczne, nagradzane brawami. Jak choćby spontaniczny taniec z różami chłopaków z II C gimnazjum.
Było naprawdę „mega” sympatycznie, a w pokoju nauczycielskim dało się słyszeć liczne komentarze jakich to fantastycznych mamy uczniów.