9 października obchodzimy Światowy Dzień Poczty. Data ta nie jest przypadkowa, tego dnia w 1874 r. na konferencji w Bernie powołano Światowy Związek Pocztowy. W 150 krajach z okazji tego święta organizowane są wystawy filatelistyczne, dni otwarte w urzędach pocztowych oraz konferencje, seminaria i warsztaty. W Polsce tego dnia obchodzony jest od 1956 roku „Dzień Znaczka”.
Z tej okazji Mały Samorząd Uczniowski zorganizował indywidualny konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III na projekt znaczka pocztowego. Do komisji konkursowej wpłynęło wiele ciekawych prac.
Oto lista uczniów, których prace zostały nagrodzone.
I miejsce:
Ola Zienkiewicz kl. 1b
Juliusz Wiśniewski kl. 3a
II miejsce
Tymon Pikulski kl. 1a
Marianna Żabicka kl. 1d
III miejsce
Wiktoria Kustosz kl. 3a
Zofia Grzyb kl. 1c
Wyróżnienia otrzymują:
Tymon Świeczkowski kl. 1a
Malwina Kanigowska kl. 1a
Maria Dobrzyńska kl. 1c
Filip Grzegrzółka kl. 1c
Jan Szymczukiewicz kl. 1c
Maciej Buczacki kl. 2b
Lena Chymanienko kl. 2b
Pola Koper kl. 2c
Agata Wiatrowska kl. 2d
Zachar Barański kl. 3a
Lena Kowalska kl. 3a
Michał Popko kl. 3a
Łucja Waliszewska kl. 3a
Błażej Głogowski kl. 3b
Olga Bykowska kl. 3c
Dyplomy i nagrody zostaną wręczone w styczniu podczas apelu podsumowującego pracę naszych uczniów w pierwszym okresie nauki. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.
Opiekunki Małego Samorządu Uczniowskiego

marzena 3316