Od rana w naszej szkole wielkie zamieszanie. Dyrekcja wraz z nauczycielami i Radą Rodziców Zespołu Szkół Ogólnokształcących przygotowywali się do Pikniku Rodzinnego w Dwójce, nad którym patronat objął Burmistrz Gminy Brwinów Pan Arkadiusz Kosiński.

O godzinie 14.00 w dobrej atmosferze i przy pięknej pogodzie wszystkich gości, którzy przybyli na nasze święto, miłymi słowami powitali: Burmistrz Gminy Brwinów Pan Jerzy Wysocki i Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Brwinowie Pani Zofia Kowalczyk.
Na głównej scenie występy trwały od godziny 14.00 do 21.00. Program rozpoczął się przedstawieniem przygotowanym przez Panią Annę Wierzchowską – Goyke na podstawie bajki filozoficznej Antoine De Saint – Exuperyego pt.” Mały Książę”. Jak napisał autor: „Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”, ponieważ „dobrze widzi się tylko sercem”. Tę myśl przekazali uczniowie klas; IV a, IV c, IV e i VI a, prezentując przedstawienie.
Po przedstawieniu na deski naszej sceny wkroczyli tancerze. Rozpoczęliśmy Festiwal Tańców Narodowych, którego inicjatorkami były Panie Agata Adamaszek i Małgorzata Laskowska. Inspiracją do zorganizowania festiwalu były słowa polskiego pisarza Bolesława Prusa: „Dzięki zwyczajom, tradycjom, językowi, a nareszcie patriotyzmowi, miliony ludzi należących do tej samej społeczności, tworzą jeden organizm, który nazywa się narodem.”
Z naszego zaproszenia skorzystało aż siedem grup tanecznych z terenu Gminy Brwinów, które przygotowały przepiękne występy. Układy choreograficzne zaprezentowały: „Jedyneczki” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Brwinowie, „Oktet husarski” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Brwinowie, „Wesołe Kujawiaki” – Oddział Przedszkolny z Otrębus, „Roztańczone Dwójeczki”- zerówka ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Brwinowie, „Skowroneczki” – Oddział Przedszkolny z Żółwina, „Jak Mazowsze” ze Szkoły Podstawowej w Otrębusach i „Wesołe Piątaki” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Brwinowie.
Scena przez półtorej godziny kraśniała wielobarwnością strojów, a występy pokazały talenty taneczne i muzyczne dzieci.
Miłym zakończeniem festiwalu było wręczenie pamiątkowych dyplomów i upominków ufundowanych przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, Burmistrza Gminy Brwinów oraz Radę Rodziców Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Brwinowie. Kolejną, atrakcją tego dnia był Powiatowy Koncert Talentów, który w naszej szkole jest cykliczną imprezą, przygotowywaną pod kierunkiem Pani Beaty Kowalczyk. Występ rozpoczęły Shejki Okejki, zespół z Ośrodka Kultury w Brwinowie. W dalszej kolejności wystąpiły grupy tańca towarzyskiego z Uczniowskiego Klubu Sportowego, Top –Dance z Pruszkowa oraz z klubu DCS w Brwinowie. W kategorii gra na instrumentach i śpiew zaprezentowały się dzieci ze Szkoły Podstawowej w Żółwinie, z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Nowej Wsi, ze Szkoły nr 1 w Brwinowie oraz uczniowie naszej placówki. Na zakończenie wszyscy uczestnicy koncertu otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale i upominki ufundowane przez Starostę Pruszkowskiego, Burmistrza Gminy Brwinów, którzy objęli Koncert swoim patronatem oraz sponsora Pana Zbigniewa Kłosa – prezesa Nowoczesnych Technologii Bankowych.
W klimatycznej atmosferze program prezentowany na scenie zakończył koncert absolwenta naszej szkoły Damiana Bartosiewicza oraz Anny Azaryan.
Przepiękne dekoracje, dzięki którym występy na scenie zyskały przyjemną oprawę, przygotowała Pani Aldona Pomianowska.
W programie pikniku rodzinnego nie mogło zabraknąć imprez towarzyszących, jakimi były; paint – bal, ergometry wioślarskie, stoiska hand – made i z książkami, jak również z pysznościami. Na stoiskach każdy mógł znaleźć coś dla siebie, a łasuchy zaspakajały swój głód, mając w zasięgu ręki zarówno tradycyjną pajdę chleba ze smalcem, jak również egzotyczne sushi.
Nasza uroczystość pozostawiła po sobie nie tylko miłe wspomnienia, ale przede wszystkim zacieśniła więzi rodzinne, zachowując tym samym tradycje, jakie budowane są w społeczności lokalnej. Dla uczestników Dnia Rodzinnego w Dwójce była to okazja do spędzenia razem pięknych chwil.
Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy poprzez swoją obecność
oraz zaangażowanie przyczynili się do mile spędzonego czasu w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Brwinowie.

Do zobaczenia za rok!
Artykuł przygotowały:
Agata Adamaszek
Anna Wierzchowska – Goyke
Beata Kowalczyk
Małgorzata Laskowska