Dzisiaj z inicjatywy Komisji Europejskiej obchodzony jest już po raz ósmy Dzień Bezpiecznego Internetu, który ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – realizatorów unijnego programu „Safer Internet”. Głównym partnerem DBI 2011 jest Fundacja Orange.
W tym roku tematem przewodnim międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu są wirtualne światy. Młodzi ludzie spędzają coraz więcej czasu online, konfrontując się z wyzwaniami i problemami związanymi z ochroną swojej prywatności, bezpieczeństwem czy własnym wizerunkiem. Tegoroczne hasło – „Internet to więcej niż zabawa. To Twoje życie” – ma na celu zwrócenie uwagi na wpływ i konsekwencje internetowej aktywności dzieci i młodzieży.

W naszej szkole zorganizowaliśmy konkurs poświęcony tej tematyce – młodzież miała za zadanie przygotować do wyboru: prezentacje multimedialne, gazetkę, ulotkę, plakat, ogłoszenie.
Czekamy na wyniki.

Pamiętaj BĄDŹ BEZPIECZNY w Cyberprzestrzeni i w „Realu”