1 czerwca klasa 1c udała się do Ogrodu Botanicznego w Brwinowie. Na zaproszenie Referatu Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Gminy Brwinów uczniowie wzięli udział w akcji sadzenia warzyw i ziół w zlokalizowanych tam rabatach.

Dla każdego dziecka czekał zestaw ogrodnika- sadzonka oraz niezbędny sprzęt ogrodniczy. Dzieci początkowo rozpoznawały przygotowane sadzonki warzyw i ziół. Po założeniu rękawiczek i wzięciu łopatek do rąk, uczniowie z wielkim zapałem przystąpili do pracy. Potem w ruch poszły konewki. Wszystkie rośliny zostały obficie podlane. I tak klasa 1c stworzyła własną rabatę ziołowo-warzywną, w której znaleźć można min.:  tymianek, miętę czekoladową, sałatę, ogórki, rozmaryn, poziomkę, paprykę czy szałwię.

Dzieciom bardzo spodobało się powierzone im zadanie. Sumienne je wykonały. Zobowiązały się również, że będą regularnie odwiedzać Ogród Botaniczny- dbać o swoje rośliny, polewać je, obserwować jak rosną  oraz zbierać potem plony.

13 czerwca klasę 1c odwiedził P. Sławomir Walendowski – Zastępca Burmistrza Gminy Brwinów, który w ramach podziękowania za zaangażowanie w akcję, nagrodził jej uczestników. Podczas spotkania w klasie wręczył uczniom imienne dyplomy wzorowego ogrodnika oraz drobne upominki.

Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Burmistrzowi oraz pracownikom Referatu Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Gminy Brwinów za zaproszenie i przeprowadzenie całej akcji oraz za docenienie zaangażowania i pracy dzieci.

Obiecujemy dbać o rabaty!
Uczniowie klasy 1c
wraz z Wychowawcą