Szanowni Państwo,
podjęliśmy decyzję, by być w komisjach egzaminacyjnych mimo trwającego protestu nauczycieli.
Nie ulegliśmy jednak prośbom rządzących, nie reagowaliśmy na ich apele. Była to decyzja podyktowana dobrem Uczniów, których los jest nam bliski. Na co dzień również jesteśmy rodzicami i potrafimy wczuć się w rolę młodzieży; zdajemy sobie sprawę, że nasza sytuacja nie powinna wpływać na ich życie. Stąd nasi uczniowie w komisjach mieli nas, nauczycieli pracujących w ich szkole – by dodać im otuchy, wsparcia, by widzieli zaciśnięte kciuki znanych im osób. By niepewność nie była dodatkowym czynnikiem wywołującym stres.
Mamy gorącą prośbę o nieutożsamianie nas z ludźmi, którzy ulegli rządzącym i zrobili to wskutek nacisków. Nasze poglądy są stałe i niezmienne, bierzemy udział w akcji protestacyjnej, którą zawieszamy w czasie egzaminów – dla naszych Uczniów, gdyż są dla nas ważni.

Nauczyciele
Zespołu Szkół Ogólnokształcących
w Brwinowie