SAM_3084We wtorek 12 listopada w ZSO w Brwinowie spotkały się drużyny składające się z uczniów Gimnazjum im. Żołnierzy Armii Krajowej. Odbyły się dwie debaty: teza pierwszej brzmiała: „Internet ma pozytywny wpływ na rozwój młodego człowieka”, zaś drugiej: „Szkoła powinna nie tyko uczyć, ale i wychowywać. W obydwu wypadkach strona opozycji. Opiekunkami grup były panie Elżbieta Więch i Anna Goyke.
Zwycięzcy tej debaty stanęli do walki na argumenty podczas Wielkiej Debaty Finałowej w czwartek, 14 listopada o godz. 8:30. Wtedy to została podjęta próba rozstrzygnięcia kwestii: czy inne kraje mogą zazdrościć Polsce dorobku kulturalnego. Wygrała grupa, którą reprezentowali: Michał Kowalski, Stefan Żaryn oraz Oliwia Kowalska. Bronili oni tezy, że warto czerpać z dorobku kulturowego Polski. Przegrał, równie znakomita grupa, do której należeli: Zuzia Piwowar, Martyna Śladewska oraz Wiktoria Matuszczyk.

Nad kolejnością wypowiedzi i czasem czuwała moderator-marszałek.  Wszystko odbywało się tak, jak powinno, zarówno w szkołach, jak i studiach telewizyjnych, parlamentach, ulicach…. czyli po oksfordzku.

Koordynatorka projektu była pani  Dorota Piasecka, studentka Uniwersytetu Warszawskiego, dała się poznać brwinowskim uczniom między innymi podczas spotkań Salonu Kultury Politycznej Okej. Tym razem wcieliła się w realizatorkę projektu „ID Kultury” w ramach programu „Dom Kultury + – Inicjatywy lokalne” finansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury.

Nasze gimnazjum może być dumne z uczniów, którzy wzięli udział w debacie!