Damian Lewandowski uczń klasy czwartej naszej Szkoły Podstawowej odniósł bardzo wartościowy sukces w pierwszym w tym roku turnieju Legia Tenis 10 Cup, który został rozegrany w dniach 9-10 stycznia. W zawodach wystąpiło ponad 100 zawodników z całej Polski.

Damian rywalizował w kategorii zielonej programu Tenis10 (rocznik 2006). W dwóch ostatnich turniejach cyklu Legia Tenis10 Cup Damian był dwukrotnie w ćwierćfinałach i wiedzieliśmy, że stać go na jeszcze lepsze wyniki. Tak też się stało tym razem, Damian w świetnym stylu doszedł do finału kategorii zielonej, pokonując po drodze kilku bardzo dobrych graczy. Na szczególny podziw zasługuje jego mecz ćwierćfinałowy ze Stasiem Kluczyńskim. To był prawdziwy dreszczowiec, w którym nasz zawodnik obronił aż pięć piłek meczowych! Do zakończenia cyklu Legia Tenis10 Cup zostały jeszcze dwa turnieje. Damian ma ogromne szanse zakwalifikować się do finałowego turnieju Masters, który zostanie rozegrany w połowie kwietnia. Relację z występu Damiana przesłał nam pan Przemek Lewandowski, któremu serdecznie gratulujemy
świetnych występów syna. „Damian zagrał w kolejnym turnieju TENIS 10 w kat zielonej, który odbył się na kortach Legii Warszawa. Po osiągnięciu dwóch ćwierćfinałów (w dwóch poprzednich turniejach) tym razem zajął bardzo dobre II miejsce pokonując w meczach sobotnich kolejno w pierwszej rundzie Antka Kosyrza (UKS Sportteam W-wa) 4:0, 4:3, w drugiej Jakuba Hrynkiewicza (RKT Return Radom) 4:3, 4:1. W niedzielę Damian rozpoczął rywalizację od fazy ćwierćfinału, w którym spotkał się z Jankiem Kluczyńskim (TUAN Club Piaseczno), z którym wygrał 4:1,0:4, 14:12 broniąc w super tie-braku 5 piłek meczowych. W półfinale pokonał Franka Wierzchowskiego (NST) 4:2,0:4, 10:1. Finał to już pokaz siły jednego z najlepszych o ile nie najlepszego zawodnika z rocznika 2006 w Polsce Tomka Berkiety (AZS Poznań), który wygrał z Damianem 4:0, 4:0. Damian zdobył kolejne ważne punkty, które po zsumowaniu wyłonią najlepszą ósemkę zawodników z cyklu turniejów na Legii do turnieju głównego MASTERS. Po uwzględnieniu zdobytych dziś punktów nasz zawodnik zajmować będzie 4 miejsce w klasyfikacji ogólnej (na prawie 50 zawodników). Do końca pozostały jeszcze dwa turnieje. Mamy więc nadzieję, że Damian zakwalifikuje się do turnieju głównego MASTERS, który ma odbyć się w kwietniu. Najbliższy turniej, w którym sympatyczny zawodnik Klubu Sportowego Tennis Life weźmie udział odbędzie się w Puszczykowie k. Poznania. Będą to nieoficjalne Halowe Mistrzostwa Polski w tenisie Krasnali (dzieci do 10 roku życia). Damianek ciężko trenuje pod okiem swojego taty, który jest jego głównym trenerem jak również z jego nową trenerką Panią Martą Domachowską (niedawno jeszcze 37 zawodniczka na świecie), z którą trenuje dwie godziny w tygodniu. Treningami ogólnorozwojowymi zajmuje się Pan Artur Niedziński, z którym Damian spotyka się dwa razy w tygodniu. Naszego zawodnika od początku wspiera prezes KS „Tennis Life” pan Waldemar Cecuła”.

Waldemar Cecuła
prezes KS „Tennis Life”
DamianLegia