Niedawno w naszej szkole rozpoczął się projekt „Czytanie, a nie granie” mający na celu rozwijanie czytelnictwa. W jego ramach realizujemy akcje:
• „Biblioteczki w klasach” : tworzymy kąciki czytelnicze dla najmłodszych jak i biblioteczki przedmiotowe dla starszych. Z Państwa pomocą w „WIELKIEJ ZBIÓRCE KSIĄŻEK” zebraliśmy wiele różnorodnych pozycji, z których aż 373 znalazły się w naszych szkolnych biblioteczkach do dyspozycji dzieci. Wszystkie są oznakowane jako „przypomniana książka”. BARDZO DZIĘKUJEMY za włączenie się w akcję i podarowane nam książki.
• „Starsi czytają młodszym” : starsi uczniowie czytają swoim młodszym kolegom i koleżankom
• „Książka dawniej”: uczniowie w świetlicy spotykają się z babciami i dziadkami, którzy im czytają oraz opowiadają o bajkach i książkach swojego dzieciństwa.
Najbliższym dużym przedsięwzięciem w ramach projektu jest akcja „Rodzice- dzieciom”. Rodzice przygotowali dla dzieci przedstawienie pt.: „Zamieszanie w bajkach”, które zaprezentują 2 czerwca.
Nasz szkolny projekt trwać będzie do końca roku szkolnego 2016/2017. Kontynuowane będą wspomniane rozpoczęte akcje, jak również rozpoczną się nowe. Zachęcamy do aktywnego uczestnictwa oraz śledzenia informacji o akcjach.