W sobotę 8 czerwca odbył się czworobój lekkoatletyczny szkół podstawowych rocznik 2006 i młodsi, organizowany w ramach Stowarzyszenia Gmin Zachodniego Mazowsza – MAZOVIA.

Były to ostatnie zawody w roku szkolnym 2018/2019 z tego cyklu. Piękna pogoda przywitała na stadionie ZSO reprezentacje z pięciu gmin: Błonie, Michałowice, Leszno, Podkowa Leśna oraz Brwinów. My jako gospodarz zawodów skorzystaliśmy z prawa wystawienia dwóch reprezentacji. W sumie wystartowało sześć drużyn. W zawodach wzięło udział 36 lekkoatletów. Każda reprezentacja gminy składała się z trzech dziewcząt i trzech chłopców. Zawodnicy startowali w czterech konkurencjach tj. bieg 60m , skok w dal, rzut piłeczką palantową oraz dziewczęta bieg 600m i chłopcy 1000m. Na najlepszych zawodników i najlepsze reprezentacje czekały puchary, medale oraz nagrody rzeczowe. Nad przebiegiem zawodów czuwali sędziowie z PZLA. Zawodników naszej gminy przygotowali do startu p. Małgorzata Laskowska oraz p. Sebastian Kończak. Reprezentantami gminy Brwinów byli uczniowie Szkoły Podstawowej w Otrębusach oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Brwinowie. Wystąpili w składzie:

Brwinów I

1.Matysiak Julia

2.Ryś Magdalena

3.Skalska Aleksandra

4.Walas Julian

5.Chaber Emil

6.Wenesz Piotr

Brwinów II

1.Jagiełło Natalia

2.Wysocka Julia

3.Marchel Alicja

4.Piechal Krzysztof

5.Częścik Natan

6.Olesiejuk Bartosz

Emocje na stadionie nie skończyły się wraz z ostatnią konkurencją, bowiem na bieg sztafetowy 10x 320m czekali uczniowie klas IV-tych.(sześć sztafet) Licznie zgromadzona publiczność głośno dopingowała małych sportowców. Do ostatniej zmiany toczyła się walka o jak najlepsze miejsce dla swojej klasy. Pierwsza na mecie zameldowała się sztafeta z klasy IVa później IVd, IVf, IVc, IVb, IVe. W oczekiwaniu na wyniki i klasyfikacji drużynowej i indywidualnej czwórboju publiczność mogła obejrzeć występ taneczny dziewcząt z „Dwójki”. Na płycie głównej boiska zatańczyło ponad sto uczennic z ZSO pod kierunkiem p. Mirosławy Misarko. Pani Mira opracowała choreografie oraz przygotowała tak liczną grupę do występu.

Klasyfikacja drużynowa

I miejsce Gmina Michałowice 1040pkt

II miejsce Gmina Brwinów 1021pkt

III miejsce Gmina Leszno 908pkt

IV miejsce Gmina Błonie 813pkt

V miejsce Gmina Podkowa Leśna 801pkt

VI miejsce Gmina Brwinów 794pkt

Klasyfikacja indywidualna

  • DZIEWCZĘTA

I miejsce – Matysiak Julia – Brwinów – 251pkt

II miejsce – Owsianka Lena – Michałowice – 243pkt

III miejsce – Melewska Gabriela – Michałowice – 224pkt

  • CHŁOPCY

I miejsce – Walas Julian – Brwinów – 275pkt

II miejsce – Krupa Jan – Podkowa Leśna – 215pkt

III miejsce – Rzepka Jakub – Leszno – 210pkt

Gratulacje, dyplomy, medale, puchary oraz nagrody rzeczowe wręczyli oglądający zawody: Zastępca Burmistrza Brwinowa p. Jerzy Wysocki, dyrektor ZSO p. Zofia Kowalczyk, Zastępca Burmistrza Milanówka p. Ryszard Raban oraz p. Wojciech Wlazło koordynator Stowarzyszenia MAZOVIA. Piękne chwile z zawodów oraz uroczystości dekoracji medalowej uwieńczył p. Waldemar Zieńko oraz uczniowie. Zawody lekkoatletyczne z cyklu MAZOVIA po raz ósmy zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Brwinowie we współpracy z kierownikiem hali sportowej p. Jackiem Zielińskim. Szczególne podziękowania za organizację Święta Lekkoatletyki nauczyciele wychowania fizycznego kierują w stronę Burmistrza p. Arkadiusza Kosińskiego, Prezesa Stowarzyszenia MAZOVIA p. Jerzego Wysockiego oraz Dyrektora ZSO p. Zofii Kowalczyk. Do sprawnego przebiegu zawodów przyczynili się też inni pracownicy naszej szkoły oraz wolontariusze (uczniowie ZSO). Opiekę medyczną zapewniła p. Małgorzata Jaruszewska. Nauczyciele W-F ZSO: p. Waldemar Zieńko, p. Andrzej Przekop, p. Jacek Niemira, p. Piotr Makijenko, p. Jakub Jasiński, p. Małgorzata Laskowska, p. Mira Misarko i p. Jagoda Borchert dziękują wszystkim sportowcom i ich opiekunom za udział w zawodach, życząc wielu sukcesów sportowych.

Zespół Nauczycieli W-F ZSO