DSC_016130 maja gościliśmy u siebie sportowców ze szkół podstawowych należących do Stowarzyszenia Gmin Zachodniego Mazowsza. W ten słoneczny dzień na obiektach sportowych Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Brwinowie po raz czwarty odbyły się zawody w czwórboju lekkoatletycznym. Uroczystego otwarcia zawodów dokonała koordynator turnieju, pani Małgorzata Laskowska.

Zawitały do nas drużyny z gmin: Milanówek, Podkowa Leśna, Michałowice, Leszno, Nadarzyn. Gmina Brwinów zgłosiła do zawodów dwie drużyny. Młodzi sportowcy pod czujnym okiem trenerów zmagali się w czterech konkurencjach: bieg na dystansie 60 m, skok w dal, rzut piłeczką palantową oraz bieg na dystansie 600 i 1000 metrów. Atmosfera była wręcz familijna, pogoda dopisała, a i nasi sportowcy toczyli sportową rywalizację w poszanowaniu zasad fair play.
Za organizację turnieju należą się specjalne podziękowania Burmistrzowi gminy Brwinów- panu Arkadiuszowi Kosińskiemu, Dyrektorowi Zespołu Szkół Ogólnokształcących – pani Zofii Kowalczyk, koordynatorowi zawodów – panu Jackowi Zielińskiemu oraz całemu zespołowi nauczycieli wychowania fizycznego, którzy zadbali o miłą atmosferę i sprawny przebieg imprezy: Małgorzacie Laskowskiej, Mirosławie Misarko, Jagodzie Borchert, Piotrowi Makijence, Waldemarowi Zieńko, Andrzejowi Przekopowi, Jakubowi Jasińskiemu i Jackowi Niemirze.
Nad przebiegiem zawodów zgodnie z przepisami czuwali sędziowie PZLA: Aleksander Żórawski, Kazimierz Radzikowski, Krzysztof Ćwiek, Mateusz Piechowski, Paweł Łoziński, Krzysztof Hryniewicz.
Atrakcją zawodów okazał się pokazowy bieg na dystansie 300 metrów w wykonaniu wielokrotnej mistrzyni Polski pani Justyny Zembrzuskiej, w którym mogli uczestniczyć wszyscy chetni.
Po zakończeniu wszystkich zmagań sportowych zliczyliśmy punkty i nagrodziliśmy zwycięzców.
Wyniki:
I m-ce Gmina Podkowa Leśna – 1199 pkt.
II m-ce Gmina Milanówek – 1002 pkt.
III m-ce Gmina Brwinów- 990 pkt.
IV m-ce Gmina Leszno – 969 pkt.
V m-ce Gmina Michałowice – 828 pkt.
VI m-ce Gmina Brwinów- 811 pkt.
VII m-ce Gmina Nadarzyn – 525 pkt.

Najlepszymi lekkoatletkami zawodów zostały:
1 m-ce – Julia Marchel- Podkowa Leśna
2 m-ce – Basia Burlewicz – Milanówek
3 m-ce – Daria Bany– Leszno

Najlepszymi lekkoatletami turnieju okazali się:
1 m-ce- Kacper Lorens – Podkowa Leśna
2 m-ce– Michał Zbucki- Podkowa Leśna
3 m-ce Dawid Bajszczak- Brwinów

Puchary, medale, statuetki i nagrody rzeczowe wręczyli: Burmistrz Brwinowa – Arkadiusz Kosiński, Dyrektor ZSO – Zofia Kowalczyk i Koordynator Mazovia CUP – Wojciech Wlazło.
Małgorzata Laskowska