W sobotę 4 czerwca odbył się po dwóch latach przerwy ze względu na pandemię, czwórbój lekkoatletyczny szkół podstawowych rocznik 2008 i młodsi. Kolejne zawody lekkoatletyczne organizowane w ramach Stowarzyszenia Gmin Zachodniego Mazowsza- Mazovia w Brwinowie przeszły do historii.

Na obiektach sportowych Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Brwinowie wystąpiły reprezentacje z sześciu gmin: Błonia, Leszna, Milanówka, Nadarzyna, Podkowy Leśnej oraz Brwinowa( jako gospodarz dwie reprezentacje). W sumie wystartowało siedem drużyn czyli 42 lekkoatletów. Każda drużyna gminy składała się z 3 dziewcząt i 3 chłopców, zawodnicy startowli w czterech konkurencjach tj. bieg 60 m, skok w dal, rzut piłeczką palantową oraz bieg długi 600m/1000m. Nad przebiegiem zawodów czuwali sędziowie PZLA. Reprezentantami gminy Brwinów byli uczniowie Szkoły Podstawowej w Otrębusach pod kierunkiem p. Sebastiana Kończaka oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Brwinowie przygotowani do startu przez p. Małgorzatę Laskowską i p.Andrzeja Przekopa, którzy wystąpili w składzie:

BRWINÓW I

1 Gałat Nikola

2 Chwałoska Kaja

3 Kończak Kacper

4 Kowalski Cezary

5 Falkowski Hubert( SP 2)

BRWINÓW II

1 Olawa Zofia

2 Koblak Zuzanna

3 Szwed Zuzanna

4 Olszewski Michał

5 Szyszka Piotr

6 Kaczmarek Błażej

Przed ostatnią konkurencją czwórboju lekkoatletycznego tj. biegiem długim, odbył się bieg sztafetowy 4x 318 m uczniów klas czwartych. W biegu sztafetowym udział wzięły dwie drużyny ( 5 dziewczyn i pięciu chłopców) ze Szkoły Podstawowej z Otrębus i dwie reprezentacje Szkoły Podstawowej nr 2 w Brwinowie. Pierwsza na mecie zameldowała się sztafeta uczniów ,,Dwójki” . Licznie zgromadzeni na trybunach Rodzice głośno dopingowali i oklaskiwali małych sportowców.

Klasyfikacja zespołowa czwórboju lekkoatletycznego:

1 Brwinów I 1343 pkt.

2 Błonie 1239 pkt.

3 Podkowa Leśna 1221 pkt.

4 Milanówek 1131 pkt

5 Leszno 932 pkt

6 Brwinów II 893 pkt

7 Nadarzyn 808 pkt

Klasyfikacja indywidualna:

DZIEWCZĘTA

I miejsce Rylska Oliwia 308 pkt. Błonie

II miejsce Zaręba Oliwia 263 pkt. Podkowa Leśna

III miejsce Żelazko Amelia 259 pkt. Milanówek

CHŁOPCY

I miejsce Kończak Kacper 365 pkt. Brwinów

II miejsce Górniak Antoni 279 pkt. Milanówek

III miejsce Kowalski Cezary 268 pkt. Brwinów

Gratulacje, dyplomy, medale, puchary oraz nagrody rzeczowe wręczyli: Zastępca Burmistrza Gminy Brwinów Pan Jerzy Wysocki, Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących Pani Zofia Kowalczyk, Pan Włodzimierz Leduchowski Dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji w Błoniu, Pan Wojciech Wlazło koordynator Stowarzyszenia Mazovia i Pan Niedziński Artur, koordynator sportu w Podkowie Leśnej

Z radością gościliśmy Was w Brwinowie . Do zobaczenia za rok.

Nauczyciele Wychowania Fizycznego

Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Brwinowie