DSC01590Pani Elżbieta Smolińska, starosta pruszkowski, jest organizatorką III już edycji akcji Cały Powiat Czyta Dzieciom. 29 kwietnia w naszej szkole odbył się finał gminnego etapu, na który przyszedł też burmistrz gminy, pan Arkadiusz Kosiński. Zaproszeni goście pod czujnym okiem prowadzącego, pana Waldemara Matuszewskiego, przeczytali wiersze Jana Brzechwy. Szczególne wrażenie zrobił występ znanego artysty, Wiesława Tupaczewskiego. Zwycięzcy (z naszej szkoły: Zofia Goyke i Adam Brol) zostali nagrodzeni. Do naszej szkoły przybyli też wyróżnieni uczniowie z innych szkół naszej gminy.
Finał uatrakcyjnił występ naszych uczniów, pt. „Brzechwa dawniej i dziś”. Przybliżył on sylwetkę bajkopisarza oraz na chwilę przeniósł w krainę baśni. A dziewczynki z „Kreatywnego kalendarza” podarowały wszystkim zgromadzonym własnoręcznie zrobione Kaczki Dziwaczki.