W Kamionie na trasach biegowych imienia Roberta Lawandowskiego w piątek 27 kwietnia odbyły się Indywidualne Biegi Przełajowe Dziewcząt i Chłopców.

W zawodach tych wystartowało ponad 900 zawodników z ośmiu rejonów naszego województwa, a wśród nich uczennica naszej szkoły Natalia Pawłowicz. W biegu z Natalią na dystansie 1000 m stanęło do rywalizacji o złoty medal 96 zawodniczek. Tuż po starcie dwie zawodniczki przewróciły się, co sprawiło, że Natalia nieco została z tyłu. W połowie dystansu w swoim stylu zaczęła wyprzedzać kolejne zawodniczki. Ostatecznie ukończyła bieg na 26 miejscu. Wiem, że liczyła na lepszy występ i tuż po biegu była rozczarowana swoim startem. Jednak występ Natalii trzeba uznać za bardzo dobry. Przez rok treningu, udało się jej wystartować w tak prestiżowym biegu, wśród najlepszych biegaczek naszego województwa na dystansie 1000 m. Natalia to bardzo ambitna, pracowita zawodniczka. Chętnie za rok znów ją zobaczę i będę kibicować jej zmaganiom na trasach biegowych w Kamionie.
Biegi indywidualne rozpoczęły XX Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Od tego roku trasy biegowe w Kamionie noszą imię Roberta Lewandowskiego, które to uroczyście otworzyła mama piłkarza – Iwona Lewandowska.
Natalii gratuluję występu, który powinien ją motywować do dalszej pracy i treningu. Dziękuje wszystkim trenerom, którzy przyczynili się do startu naszej uczennicy w zawodach.
Jagoda Borchert