Środowiskowy Ośrodek Pomocy Społecznej w Brwinowie  serdecznie zaprasza do udziału w bezpłatnych warsztatach w ramach 6 Ogólnopolskiego Festiwalu Psychologii Procesu POP-Kreacje.

Proponujemy Państwu udział w dwóch warsztatach podnoszących kompetencje wychowawcze:

1. „Mamo, Tato mamy problem”

* 04.10.2012 godz. 17.00-20.00
Sygnały i formy przemocy wokół nas: w domu, w szkole, w naszym środowisku. Jak pomóc swojemu dziecku? Warsztat dla rodziców na temat przemocy: jej form, pierwszych sygnałów, różnicy między przemocą wśród dziewczynek i chłopców. Także o tym jak rozwiązywać kwestie przemocowe, jak wspierać ofiary, jak pomagać sprawcy by w inny sposób realizował swoje dążenia do mocy, siły, ważności i bezpieczeństwa.

2. „Spotkanie góry z biedronką”

* 06.10.2012 godz. 9.00-12.00
Warsztat o tym jak zauważać, doceniać swoją siłę oraz mocne strony, jak odnaleźć ich źródła. Na warsztacie podejmiemy próbę zastanowienia się nad tym dlaczego nie umiemy korzystać z wszystkich zasobów kryjących się w roli nauczyciela i rodzica. Dowiemy się także co nieco o bezsilności i sile swojej ale też naszych dzieci i naszej młodzieży. Poznamy także technikę „zielonego światła dla treści i czerwonego dla formy”.
 

Miejsce : Dział Wspierania Rodziny ŚOPS w Brwinowie, ul. Grodziska 31

Informacje i zapisy:

227296311,
e-mail: swietlica.grodziska@brwinow.pl

 

Liczba miejsc ograniczona!

Zapraszam

Agnieszka Olejniczak

Pedagog szkolny