W grudniu uczniowie naszej szkoły wyjechali do Lwowa w ramach akcji Gwiazdka 2011.Inicjatorem przedsięwzięcia, którego celem była pomoc dla Polaków na Wschodzie, był pan Waldemar Kruszyński, mieszkający w Brwinowie prezes warszawskiego obwodu Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość. Zaaranżował on współpracę ze szkołami z terenu gminy Brwinów, Warszawy i Wołomina i przy współudziale Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych zorganizował w dniach 16-19 grudnia 2011 r. wspólny wyjazd do Lwowa, w którym uczestniczyły grupy młodzieży, nauczyciele i kombatanci – wśród nich brwinowianie, mjr Waldemar Kruszyński oraz por. Stanisław Rumianek.
Hasło akcji „Szanuj starszych, pomagaj słabszym” mobilizowało do ofiarności. Uczestnicy akcji zajęli się przygotowywaniem paczek i zbiórką pieniędzy. W Dwójce prosiliśmy o pomoc Rodziców. Jak zwykle okazali się niezawodni. To dzięki nim zebraliśmy najpierw ponad 900, a potem kolejne 200 zł. Za te pieniądze kupiliśmy żywność. Niewydane pieniądze ofiarowaliśmy najbardziej potrzebującym, z pewnością zostaną one dobrze wykorzystane. Uczniowie, którzy mieli okazję być we Lwowie, uczestniczyli w prawdziwej lekcji wrażliwości. Okazali się być zdolną młodzieżą, która wzorowo wywiązała się za swojego zadania. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu p. Waldemara Kruszyńskiego młodzież miała też okazję spędzenia urokliwych dni w zabytkowym Lwowie.