Miło nam poinformować, że nasza szkoła przyczynia się do niesienia pomocy dzieciom, dorosłym i zwierzętom, bo szanujemy każde istnienie. Akcja ma charakter charytatywny i jednocześnie proekologiczny. Zbiórka kredek organizowania jest na terenie naszej szkoły przez Panią Katarzynę Natkańską oraz Panią Martę Wojciechowską i trwa do odwołania.

Prosimy o przekazywanie niekompletnych, częściowo zużytych kredek ołówkowych do gabinetu pedagoga/psychologa. Zebrane kredki zostaną posegregowane i przekazane organizacji charytatywnej, która kompletami dłuższych kredek obdarowuje dzieci w szpitalach, szkołach przyszpitalnych i świetlicach środowiskowych. Z kolei z krótszych kredek wykonywane są przedmioty licytowane w późniejszym czasie na aukcjach charytatywnych.

Zachęcamy do przyłączenia się do zbiórki kredek. W ten sposób pomożemy dzieciom, a przy okazji zadbamy o naszą planetę.