3 lutego uczniowie naszego gimnazjum, ubiegłoroczni mistrzowie gminy w piłkę ręczną, reprezentowali Gminę Brwinów w Turnieju Piłki Ręcznej Mazovia 2018. Zawody odbyły się w hali sportowej Zespołu Szkół w Michałowicach. Stawiły się reprezentacje 7 gmin.

Nasza drużyna w składzie: Bartosz Głasek – bramkarz, Michał Brysiak, Mateusz Czwarno,
Michał Kaczmarek, Krzysztof Krasa, Franek Koziołkiewicz, Kacper Nowakowski,
Stanisław Makijenko, Dawid Bajszczak, po losowaniu, trafili do grupy B. Chłopcy rozegrali mecze z ubiegłorocznymi vice mistrzami Mazovi- bardzo silną drużyną z Podkowy Leśnej (Gimnazjum KIK) oraz drużyną z Milanówka.
Po zaciekłej walce ulegliśmy Podkowie Leśnej 5:10, by w kolejnym meczu odnieść zwycięstwo nad Milanówkiem 10:4. Ta wygrana dała nadzieję na miejsce medalowe. Ubiegłoroczni mistrzowie Michałowice , wzrostem, licznym składem i umiejętnościami, nie pozostawiali złudzeń że to oni „będą rozdawać karty”. Mecz o III miejsce rozegraliśmy z drużyną z Leszna. Widowisko to dostarczyło wiele emocji licznie zgromadzonej publiczności. Przez długi czas chłopcy z naszego gimnazjum prowadzili spotkanie, jednak w ostatnich 2 minutach Leszno doprowadziło do remisu 7:7. Sędziowie, celem wyłonienia zwycięzcy, zarządzili serie rzutów karnych. Emocje sięgnęły zenitu, gdyż po karnych znów był remis.W tym przypadku sędziowie ze Związku Piłki Ręcznej w Polsce (ZPRP) podjęli decyzję o dalszym wykonywaniu rzutów karnych – do pierwszego błędu. Chłopcy, choć bardzo zmęczeni fizycznie i psychicznie, wytrzymali presję przeciwników i rzucili decydującą bramkę. „Kropkę nad i” postawił Michał Kaczmarek.
Brwinów zdobył brąz. W meczu finałowym Podkowa Leśna uległa Michałowicom, zdobywając srebro. Złoto zasłużenie, po raz kolejny, przypadło gospodarzom imprezy Gminie Michałowice.
Zajęcie III miejsca jest ogromnym sukcesem naszego gimnazjum i efektem pracy nauczycieli wychowania fizycznego w szczególności Pana Waldemara Zieńko.
Dziękuję zawodnikom za ciężką pracę, za wiarę w możliwość odniesienia sukcesu i za ogromne sportowe emocje.
Opiekun drużyny Mirosława Misarko